Bumerang - Yazarkafe


İletişim Hattı: 0850 304 6372

PANEL

Nokia Format Atma Kodu

Symbian kullanan Nokia marka telefonlara donma, programlamasında hata olduğunda vs. format atmak gerekebilir. Yazımızda Nokia'ya format atma işlemini nasıl yapacağınızı anlattık.


Uzun bir süre ürettiği telefonlarda Symbian işletim sistemini kullanan Nokia, yakın zamanda artık Symbian telefon çıkarmıyacağını açıklayıp tüm Symbian departmanındaki çalışanlarının işlerine son vermişti. Ancak bu dönemde satın aldığınız Symbian işletim sistemi yüklü bir telefona sahipseniz ve sorunlarla başınız dertteyse telefonunuzu formatlamayı deneyebilirsiniz.


Öncelikle bunu sorgulamak için http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller adresinden telefonunuzu bulun ve Özellikler menüsünden Genişlet'e basın. Yazılım sekmesi altında Symbian yazıyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak format atabilirsiniz.


Symbian S60 3 serisine kadar Hard Format ve Soft Format seçenekleri mevcut. S60 4 ve 5 serilerinde genellikle Hard Format uygulanıyor.


Örnek olarak Nokia e72 Modeline format atmayı gösterelim.


Nokia'nın sitesinden sorguladığımız üzere telefon "S60 3rd Edition Özellik Paketi 2 (S60 3.2.3)" kullanıyor. Bunda öncelikli olarak Soft format atmayı tercih edeceğiz.


Nokia telefona Soft format atma; Telefonumuz açıkken *7370# tuş kombinasyonunu kullanıyoruz. "Tüm ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak." uyarısını kabul edip güvenlik kodumu giriyoruz ve işlem tamam.


Gelelim Nokia telefona Hard format atmaya; Dokunmatiği bulunmayan serilerde Hard format işlemi için sırasıyla;  1. Yes(Arama tuşu)

  2. 3 Tuşu

  3. *+ (Yıldız Tuşu)

  4. Açma kapama tuşu


Yukaridaki tuşlara birlikte basarak Nokia yazısını görünceye kadar bekliyoruz.


Aşağıda resim üzerinde gösterilmiş bir örnek mevcuttur.Ayrıca N97 Modeli için;Ve 5800 Modeli için;Resimlerde görüldüğü gibi uygulayabilirsiniz.


Format atmadan önce telefonunuzu yedekleyip, telefon rehberini sim karta yüklemeyi unutmayın.


nokia telefona format atma,nokia 5800 format atma,nokia n97 format atma,nokia e72 format atma,nokia telefonlara format nasıl atılır,nokia telefon formatı,nokiaya format atmak,nokia,nokia hard format atma,nokia soft format atma,nokia telefon modellerine format atma,nokia formatlama işlemi nasıl yapılır

Benzer Makaleler
Yorum Yap
Yazdır
Arkadaşına Gönder
Beğen
Nokia Format Atma Kodu ile ilgili Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun