iPad'e Nasıl Format Atılır?

iPad'e format atmak ya da başka bir deyişle resetlemek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz adımları izleyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.iPad'inizi resetleme yani fabrika ayarlarına ger döndürmek için çok basit bir adımı izlemeniz yeterli olacaktır. Bunun için General> Reset> Reset all Settings kombinasyonunu uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak bu işlem resim, fotoğraf v.b gibi verilerinizi silmez. Bunun dışında iPad sözlüğünü yani klavyeden girilen kelimelerin sıfırlanmasını istiyorsanız General> Reset> Reset Keyboard Dictionary adımlarını izlemeniz yeterli olacaktır.


iPad Network Ayarlarını Silmek İçin: General> Reset> Reset Network Settings kombinasyonunu izleyerek network ayarlarını fabrika ayarlarına çevirebilirsiniz.


Bütün iPad İçeriğini Silmek İçin: Hemen söyleyelim bu işlemi uyguladığınız zaman iPad'e tam anlamıyla format atmış yani ilk aldığınız güne döndürmüş olacaksınız. Resim, fotoğraf v.b gibi bütün içerikler silinecektir. Bu işlem için General> Reset> Erase All Content and Settings adımlarını izleyiniz.


Tüm bunların dışında iPad kilitlenir yani donar ise (Apple logosu altında yer alan Sleep/Wake ) açma kapama düğmesine 10 saniye kadar uzun bir süre basılı tutarak cihaza küçük bir reset atabilirsiniz.

Benzer Makaleler
Yorum Yap
Yazdır
Arkadaşına Gönder
Beğen
iPad'e Nasıl Format Atılır? ile ilgili Yorumlar
cemalhülyafındıkoğlu: ekran soluk diyor ipatım.görüntü negatif gibi gözüküyor.bunu internete bağlanmadan kendim yanlışlıkla yaptım.nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. bana yardım edin lütfen.