Bumerang - Yazarkafe


İletişim Hattı: 0850 304 6372

PANEL

Google Adsense Nasıl Kayıt Olurum?

İnternet sitelerinin en büyük gelir kaynaklarından birinin reklam ağları olmasının yanı sıra, en gelişmiş ve karlısı Adsense olduğuda bir çok site sahibi tarafından bilinmektedir. Peki, Google Adsense’ye nasıl kayıt oluruz?


Websitesi sahiplerinin en büyük gelir kaynağı olan Google Adsense bilindiği gibi bu reklam ağı sistemleri içerisinde belkide en büyük gelir dağıtan firmadır. Sahibinin Google olması sitemizin içeriğine göre reklam yayınlaması, reklamı çıkacak firmaları filtrelememiz bize büyük avantajlar sağlamaktaddır.


Google Adsense’nin reklamlarını yayınlamamız için reklam ağına kayıt olmamız gerekmektedir. Google Adsense başvurusu çok kolay yapılmatadır bunun en büyük nedenlerinden birisi de tamamen Türkçe olmasıdır. Başvuru için www.google.com/adsense/ aresine girerek başvruda bulunabiliyoruz.


Tabi öncelikle sitemizin Adsense kurallarına uyup uymadığına bakmamız gerekmektedir. Adult, warez ve tehlif hakkı içeren içeriğiniz var ise hiç başvuru yapmanıza gerek yok. Yinede genel kuralları “www.google.com/adsense/policies “ adresine bakarak görebilirsiniz.


Şimdi bütün kriterlere uygun bir sitemiz var ve Google Adsense’ye başvuru yapacağız.


Öncelikle www.google.com/adsense aresine giriyoruz ve sağ üst köşede bulunan “Google AdSense adlı hizmette yeni misiniz? “ yazının yanındaki “SIGN UP NOW” butonuna tıklıyoruz.


Google Adsense kayıt olmak


Bir sonraki adımda aşağıdaki resimde bulunan sayfaya geliyoruz ve burada eğer bir google hesabınız varsa alt sağdakini eğer bir hesabınız yok ise yeni bir Google hesabı oluştur seçeneğini seçiyoruz.


Google Adsense kayıt olmak


Google hesabımız olmadığını varsayıyor ve yeni bir Google Hesabı oluştur seçeneğini seçiyoruz. Öncelikle mevcur e-posta adresini giriyoruz ve formu dolduruyoruz ve Google’ın bize gönderdiği mail doğrulama işlemini yapıyoruz.


Google Adsense kayıt olmak


Bu sayfada Google bize göndermiş olduğu aktivasyonu yapmamız gerektiğini bildiriyor. İşlemi yaptıysak “Google Hesabımı doğruladım” seçeneğini seçiyoruz.


Google Adsense kayıt olmakBir Sonraki adımda ekrana gelen sayfada öncelikle hangi adreste reklam yayınlayacağımızı seçiyoruz. Eğer başvurunuz kabul edilirse aynı hesaba başka sitelerde ekleyebilirsiniz. Daha sonra yayınlanan içeriğin dilini seçiyoruz. Eğer sayfamızın dili yabancı ise hangi dilde yayın yapıyorsak onu seçiyoruz. Biz Türkçeyi seçtik. Onun altında ise Program Politikaları yer almaktadır. Bunlar kabul edip “Devam et” seçeneğini seçiyoruz.


Google Adsense kayıt olmak


Bir sonraki adımda Adres bilgilerimizi seçiyoruz. Sakın burada sahte adres vermeyiniz çünkü Google ilk ücretimizi almadan önce ödeme aktivitesi için evimize posta ile çek yollamaktadır. O yüzden bu kısımdaki bilgilerimizi tamamen doğru girmeliyiz.Bütün Bilgileri girdikten sonra “Başvurumu Gönder” seçeneğini seçiyoruz.


Google Adsense kayıt olmak


Bu son adımdı bir sonraki adımda ağıda da gördüğümüz gibi topu tamemen Google’a atıyoruz ve Google çalışanlarının sitemizi kabul etmesini bekliyoruz.


Google Adsense kayıt olmakEğer kabul edilirseniz ki eğer bir illegallik yoksa ve kurallara uygun siteniz varsa kabul edilirsiniz. Bol kazançlar dileriz unutmayalım ki Google’ı kandıramazsınız sakın internet üzerinde gezen fazla kazanç kandırmacalarınıza inanmayınız.Google Adsense Nasıl Kayıt Olurum?


Benzer Makaleler
Yorum Yap
Yazdır
Arkadaşına Gönder
Beğen
Google Adsense Nasıl Kayıt Olurum? ile ilgili Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun