Bumerang - Yazarkafe


İletişim Hattı: 0850 304 6372

PANEL

Bilgisayara Web Kamerası Nasıl Takılır?

Yeni bir web kamerası aldınız, fakat bunu bilgisayara nasıl kuracağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu makalemiz tam sizin için.


Kameralar genellikle bilgisayara bağlanırken web kamerası olarak adlandırılabilir. Bu kameralar değişik şekillerde, formlarda karşımıza çıkmaktadırlar. Kameraların bağlantı noktaları usb bağlantı noktalarıdır. Bilgisayarın arkasında bulunan usb portlardan bir tanesine kolay bir şekilde takılabilmektedir. Kamera bağlantısı bilgisayarın arkasındaki usb girişine yapıldıktan sonra işletim sistemin içerisinde yani ekranınızın sağ alt köşesinde "Yeni Donanın Bulundu" şeklinde uyarı penceresi açılacaktır. Bu bağlantıyı yaptığınız anlamına gelmektedir. Ancak yinede bu işlemi başarılı bir şekilde yaptığınızdan emin olmak isterseniz,


Bilgisayarımın üzerine sağ tıklayıp, Yönet sekmesine tıkladıktan sonra açılan pencerede Aygıt Yöneticisi bölümünü açarak Görüntü Aygıtları başlığı altında Usb Vide Aygıtı bölümünden ilgili web kameranızı görebilirsiniz. Daha sonra ise Msn Messenger ya da benzeri anlık mesajlaşma programlarının ayarlar bölümünden kameranın kullanılabilirliğini denetleyebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim; eğer eski bir işletim sistemine kamera takmayı ya da yeni işletim sistemine eski tip bir kamera takmayı deniyorsanız gerekli olan driver'ları kurmanız gerekmektedir, ancak yeni işletim sistemlerine takılan yeni tip kameralarda genellikle driver gereksinimi duyulmamaktadır.


Selçuk Yıldırım

Benzer Makaleler
Yorum Yap
Yazdır
Arkadaşına Gönder
Beğen
Bilgisayara Web Kamerası Nasıl Takılır? ile ilgili Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun